Česky English

+420 511 181 555

info@iccti.org

Novinky

27. února 2017

Profesor Jaroslav Michálek prezentoval výsledky buněčné terapie s využitím autologních buněk stromální vaskulární frakce z tukové a pojivové tkáně v léčbě onemocnění pohybového aparátu na prestižní mezinárodní konferenci „Academy of Regenerative Practices“ ve dnech 24.-26. února 2017 ve Fort Lauderdale, Florida, USA.  ICCTI bylo spolupořadatelem této prestižní odborné akce, které se účastnili odborníci na buněčné terapie a regenerativní medicínu ze všech kontinentů.

27. února 2017

MUDr. Jitka Pidrmanová, jako přední odborník v oboru oftalmologie, ukázala na mezinárodní konferenci „Academy of Regenerative Practices“ nové možnosti ovlivnění degenerativních a chronických zánětlivých onemocnění sítnice pomocí kmenových buněk z tukové a pojivové tkáně.

17. února 2017

Recept na bolavé klouby již nemusí spočívat pouze v rozsáhlé operaci umělého kloubu, ale jde to i podstatně šetrnější metodou – využít potenciál vlastních kmenových buněk, které ve většině případů bolestivé artrózy dobře fungují. Spokojených pacientů přibývá geometrickou řadou na celém světě a Česko není výjimkou. Nejen o tom je článek v Krajských listech.

8. února 2017

ICCTI se propojilo s více než 70 klinickými centry v USA sdruženými v Cell Surgical Network, které se zabývají buněčnou terapií v různých medicínských oborech.

12. června 2016

Ve dnech 9-11. června 2016 se konaly dva významné kongresy – 11. středoevropský ortopedický kongres v Praze a 13. Beauli Symposium v Berlíně. Profesor Michálek přednášel na obou těchto mezinárodních odborných akcích.

14. prosince 2015

Radioporadna: Prof. MUDr. Jaroslav Michálek, Ph.D. – Léčba kmenovými buňkami
Kmenové buňky obecně jsou buňky vlastního těla schopné obnovy poškozených nebo opotřebených tkání a buněk. Nacházejí se na různých místech těla včetně kostní dřeně a tukové tkáně. Celý rozhovor najdete zde.

12. listopadu 2015

Profesor Jaroslav Michálek se stal součástí prestižní sítě amerických pracovišť sdružených v rámci Cell Surgical Network, která využívá kmenové buňky a regenerativní buňky obsažené ve stromální vaskulární frakci tukové a pojivové tkáně k léčbě onemocnění srdce a cév včetně infarktu myokardu, hypertenze, chronického srdečního selhání, kardiomyopatie a cévní mozkové příhody; neurologických onemocnění včetně roztroušené sklerózy, Parkinsonovy choroby, Alzheimerovy choroby, ortopedických onemocnění včetně osteoartrózy, revmatoidní artritidy, bolestí zad; urologických onemocnění včetně inkontinence moči a erektilní dysfunkce; očních onemocnění včetně věkem podmíněné makulární degenerace, diabetické retinopatie a hypertonické angiopatie; diabetes mellitus 1. i 2. typu, plicní fibrózy, Crohnovy choroby a dalších onemocnění – více.

20. června 2015

ICCTI konsorcium pořádá odborný workshop na téma „Současné možnosti buněčných terapií v léčbě onemocnění pohybového aparátu – nový standard jako součást moderní komplexní péče o pacienta“. Program workshopu najdete zde.

15. – 16. května 2015

ICCTI konsorcium pořádá odbornou konferenci v Holandsku. Program konference najdete zde.

21. dubna 2015

Dne 21.4.2015 byl prezident Mezinárodního konsorcia pro buněčnou terapii a imunoterapii prof. Jaroslav Michálek pozván do Českého rozhlasu Olomouc. Přinášíme jeho rozhovor o buněčných terapiích a kmenových buňkách s redaktorkou Mgr. Ditou Vojnarovou ZDE

24. února 2015

ICCTI publikovalo výsledky léčby 1128 pacientů s degenerativní osteoartrózou vlastními buňkami z tukové tkáně v prestižním odborném časopise Cell Transplantation

21. března 2015

ICCTI konsorcium pořádá odborný workshop na téma „Buněčná terapie v ortopedii – od právních aspektů po klinické aplikace“. Program workshopu najdete zde.

15. října 2014

Dopis konsorcia ICCTI Evropské lékové agentuře (EMA). Plné znění najdete zde.

22. – 23. května 2014

ICCTI konsorcium pořádá odbornou konferenci na téma „AUTOLOGOUS STEM CELLS CLINICAL APPLICATION AS A PRACTICE OF MEDICINE“. Program konference najdete zde.

7. – 8. listopadu 2013

ICCTI konsorcium pořádá odbornou konferenci na téma „Klinické studie a buněčná terapie“.

3. – 4. října 2013

ICCTI konsorcium pořádá odborný workshop na téma „Buněčná terapie v regenerativní medicíně“.

4. – 5. dubna 2013

ICCTI konsorcium uspořádalo odborný workshop na téma „Imunomonitoring“ v Kampusu Masarykovy univerzity v Brně.

© 2021 ICCTI. Mezinárodní konsorcium pro buněčnou terapii a imunoterapii | registrační číslo projektu: CZ.1.07/2.3.00/20.0012